کلمات کلیدی شکاف محتوا را از طریق ایمیل دریافت کنید – صفحه گسترده Google رایگان

بک لینک edu
مقالات مرتبط :
نحوه شروع سئو (بهینه سازی موتور جستجو)

تازه شروع به سئو کرده اید؟ چه صاحب کسب و کار، وبلاگ نویس یا فقط فردی باشید که به دنبال ادامه مطلب

آیا ارزش آن را دارد که در London Business News Mag منتشر شود؟

در این عصر دیجیتالی پر سرعت و همیشه در حال تحول، آگاه ماندن از آخرین روندها و پیشرفت‌ها برای مرتبط ادامه مطلب

مسابقات خیریه Screaming Frog & BrightonSEO 5-a-side 2023

در 13 ژوئیه، Screaming Frog & BrightonSEO دوباره برای میزبانی یک تورنمنت خیریه 5 نفره در Power League Shoreditch با ادامه مطلب

صفحه یافت نشد | روی مشاوره کلیک کنید

سایت ما از کوکی ها استفاده می کند برای ارائه بهترین تجربه در وب‌سایت ما، «مشاوره کلیک» و شرکای ما ادامه مطلب

من یک Google Sheet رایگان ایجاد کرده ام که هر ماه کلمات کلیدی جدیدی را برای شما ایمیل می کند که رقیب شما در گوگل رتبه بندی می کند اما سایت شما اینطور نیست.

این داده‌ها می‌توانند برای تولید ایده‌های محتوای جدید برای سایت شما یا کمک به ردیابی استراتژی سئوی رقیب خود استفاده شوند.

اگرچه برگه من رایگان است، برای پیاده سازی خودتان به ابزارهای پولی (ارزان) نیاز دارید.

خدمات مورد نیاز:

دانلود یک نسخه رایگان از Google Sheet من (Content Gap Data V1)

افزونه Sheets Pro Keywords را نصب کنید و اعتبار 30 دلاری بخرید. کلید مجوز خود را به برنامه اضافه کنید.

به برگه تنظیمات صفحه Google بروید و اطلاعات زیر را وارد کنید: URL شما: نام دامنه کاملاً واجد شرایط وب سایت شما. URL رقیب: نام دامنه (یا زیر پوشه) سایت رقیب که می خواهید ردیابی کنید. کشور: نسخه Google مناسب را برای کشور خود انتخاب کنید. نام تجاری رقیب: نام تجاری/نام تجاری رقیب خود را وارد کنید. با این کار کلمات کلیدی مارک دار آنها از گزارش های شما حذف می شود. گزارش ایمیل: آدرس ایمیل را برای ارسال گزارش وارد کنید. کلید جستجو: مقدار ‘123’ را در این قسمت تغییر ندهید. این توسط اتوماسیون Zapier استفاده خواهد شد. URL این برگه: نشانی اینترنتی کامل کپی برگه Google My خود را در این سلول کپی کنید.

پس از ورود به تنظیمات، به زودی متوجه خواهید شد که برگه هایی با نام های “Competitive KWs” و “My KWs” به طور خودکار با داده های کلمه کلیدی پر می شوند. داده ها نشان دهنده 1000 کلمه کلیدی برتر بر اساس حجم جستجو برای هر دو سایت به همراه برخی معیارهای مفید دیگر است.

اگر به دلایلی برگه شما پر از داده نیست، ابتدا مطمئن شوید که اطلاعات صحیح را در برگه تنظیمات و کلید مجوز صحیح را در افزونه Table Keywords وارد کرده اید.

کلمات کلیدی در Sheet هنوز در نسخه بتا هستند و گاهی اوقات می توانند خطاهای عجیبی ایجاد کنند. توسعه‌دهنده آن، اندرو چارلتون، مردی فوق‌العاده و بسیار مفید است، بنابراین اگر با مشکلی مواجه شدید، پیامی را در توییتر ارسال کنید.

پس از نمایش داده ها، موارد زیر را انجام دهید:

به برگه ای با نام “Competitor KWs” بروید، Ctrl + A را روی صفحه کلید فشار دهید تا همه داده ها از جمله سرفصل های ستون انتخاب شوند. به برگه ای با نام Competitors KW Log بروید. مطمئن شوید که مکان نما در سلول A1 برگه است و سپس داده هایی را که به تازگی کپی کرده اید با استفاده از Paste Special > Values ​​​​Only یا Ctrl + Shift + V قرار دهید.

مهم – برای جلوگیری از کپی شدن فرمول ها با داده ها، داده ها باید “فقط به عنوان مقادیر” قرار گیرند.

این کلمات کلیدی ساخته شده در اولین پرس و جو را ثبت می کند، بنابراین شما فقط برای کلمات کلیدی جدیدی که سایت رقیب برای آنها رتبه بندی می کند ایمیل دریافت خواهید کرد.

اکنون به برگه “Competitor KW Log” نگاه کنید و به ستون های M & N بروید. همه ردیف هایی با مقدار “True” در ستون “KW Match” آنهایی هستند که سایت شما و سایت رقیب شما یک کلمه کلیدی را رتبه بندی می کنند. هر ردیفی که حاوی مقدار “True” در ستون “Brand Match” باشد، آنهایی هستند که کلمه کلیدی شامل نام تجاری رقیب شما است و بنابراین ممکن است کمتر مورد توجه قرار گیرد.

اگر این اولین باری است که این داده ها را مشاهده می کنید، ممکن است بخواهید کلمات کلیدی مورد علاقه خود را یادداشت کنید زیرا برای شما ایمیل نمی شوند. فقط از کلمات کلیدی جدیدی که به این لیست اضافه شده اند مطلع خواهید شد.

سپس هر ردیف را در برگه ثبت نام مسابقه KW حذف کنید. شما باید خطی را ببینید که کلمه کلیدی را که به تازگی حذف کرده اید در برگه “New KW Opps” نمایش می دهد. در حال حاضر، این خط را بدون تغییر رها کنید زیرا برای آزمایش گزارش های ایمیل خود به آن نیاز داریم.

اکنون به راه‌اندازی اتوماسیون‌های Zapier می‌پردازیم تا برگه را به‌روزرسانی کرده و شکاف‌های جدید کلمات کلیدی را به شما اطلاع دهیم.

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، برای یک حساب Zapier.com ثبت نام کنید. شما به برنامه Starter یا بالاتر نیاز دارید.

اکنون باید یک کپی از Zaps من را به حساب Google شما پیوند دهیم.

پیکربندی Zap، “به روز رسانی صفحه شکاف محتوا”

به صفحه اشتراک‌گذاری «به‌روزرسانی صفحه شکاف محتوا» دسترسی پیدا کنید.

به Zapier برگردید، روی Next و سپس Turn on Zap را کلیک کنید

Zap را پیکربندی کنید، “Send Content Gap KWs”

به صفحه ارسال شکاف های محتوا KWs Zap Share دسترسی پیدا کنید.

روی “Try this Zap” کلیک کنید، محرک Zap را ویرایش کنید، “گزینه کلمه کلیدی جدید دریافت کنید” و حساب Google خود را پیوند دهید. در کادر صفحه گسترده، کپی خود را از صفحه Google من انتخاب کنید. در کادر Worksheet، New KW Opps را انتخاب کنید. برای آزمایش ماشه روی Continue کلیک کنید. با فرض موفقیت آمیز بودن تست، روی Continue کلیک کنید. عمل را ویرایش کنید، “Continue only if…” همه تنظیمات را بدون تغییر رها کنید و روی “ادامه” کلیک کنید. اگر «نادیده گرفتن» یا «عمل کردن» همه فرصت‌های کلیدواژه جدید در Google Sheet را انتخاب کرده‌اید، اکنون ممکن است پیام «Zap شما ادامه پیدا نمی‌کند» را ببینید. اگر این پیام را دیدید نگران نباشید، فقط روی “ادامه” کلیک کنید. اقدام را ویرایش کنید، داده تنظیمات را دریافت کنید. حساب Google Sheet خود را انتخاب کنید و روی Continue کلیک کنید. در کادر Drive، Google Drive خود را انتخاب کنید. در کادر صفحه گسترده، کپی خود را از صفحه Google من انتخاب کنید. در کادر Worksheet، برگه تنظیمات را انتخاب کنید. در قسمت Lookup Column، گزینه Lookup Key را انتخاب کنید. تمام فیلدهای دیگر را بدون تغییر رها کنید و روی Continue کلیک کنید. روی Test کلیک کنید و Continue Edit the action, Send Email in Gmail. حساب جیمیل خود را متصل کرده و روی «ادامه» کلیک کنید. در قسمت Action Setup همه فیلدها را بدون تغییر رها کنید و روی Continue کلیک کنید. روی Test and Continue کلیک کنید. روی «انتشار Zap» کلیک کنید.

اوه این راه اندازی کامل است.

یک بار در ماه «به‌روزرسانی صفحه شکاف محتوا» Zap Google Sheet را به‌روزرسانی می‌کند تا آخرین کلمات کلیدی رتبه‌بندی سایت شما و سایت رقیب شما را بپرسد. تنها دلیلی که بیشتر از یک بار در ماه به‌روزرسانی نمی‌کنیم این است که منبع داده فقط یک بار بین ششم و نهم هر ماه به‌روزرسانی می‌شود. بنابراین، درخواست های بیشتر تنها منجر به از دست دادن اعتبار می شود.

فرمول‌های Google Sheets همه کلمات کلیدی جدیدی را جستجو می‌کنند که رقیب شما برای آنها رتبه‌بندی می‌کند، اما سایت شما رتبه‌بندی نمی‌کند. این فرمول‌ها کلمات کلیدی را که شامل نام تجاری رقیب شما هستند را حذف می‌کند و همه کلمات کلیدی دیگر را به برگه “New KW Opps” اضافه می‌کند.

هر زمان که برگه “New KW Opps” به روز شود، یک Zap با نام “Send Content Gap KWs” بلافاصله فعال می شود. این Zap ایمیلی را به آدرس مشخص شده در برگه تنظیمات آماده و ارسال می کند. برای کلمات کلیدی که شما برای “نادیده گرفتن” انتخاب کرده اید یا به عنوان “عملکرد” ​​علامت گذاری کرده اید، ایمیلی ایجاد نمی کند.

با فرض اینکه حداقل یک کلمه کلیدی جدید پیدا شده است، باید ایمیلی مشابه آنچه در زیر نشان داده شده است از حساب جیمیل خود ارسال کنید.

ایمیل شامل اطلاعات زیر خواهد بود:

فرصت جدید کلمه کلیدی کشف شده است. میانگین حجم جستجوی ماهانه برای این کلمه کلیدی در کشوری که مشخص کردید. حجم جستجوی ماه گذشته برای کلمه کلیدی در کشوری که مشخص کردید. میانگین حجم جستجو برای سه ماه گذشته در کشوری که مشخص کردید. میانگین نرخ رشد (%) در حجم جستجو از ماه اول داده (حداکثر 12 ماه) تا آخرین ماه داده. موقعیت رتبه بندی گوگل رقیب شما برای کلمه کلیدی در کشوری که مشخص کرده اید. URL رتبه صفحه رقیب شما برای آن کلمه کلیدی. نزدیکترین موارد منطبق شما – Google Sitelink: جستجویی که مرتبط ترین صفحه موجود در سایت شما را برای کلمه کلیدی نشان می دهد. نادیده گرفتن یا عمل کردن بر روی این کلمه کلیدی – این یک پیوند مستقیم به صفحه Google است که به شما امکان می دهد کلمه کلیدی را به عنوان نادیده گرفتن یا اقدام در برگه جدید KW Opps علامت گذاری کنید. افزودن مقدار «TRUE» به هر یک از این ستون‌ها از دریافت اعلان‌هایی برای همان کلمه کلیدی در ماه‌های بعدی جلوگیری می‌کند.

با فرض اینکه رقیب شما یک استراتژی محتوای فعال دارد، اکنون در مورد هر محتوای جدیدی که در سایت او منتشر شده و در گوگل قابل مشاهده باشد، به شما هشدار داده می شود.

ممکن است بخواهید محتوای خود را با هدف قرار دادن کلمات کلیدی مشابه یا مشابه ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید که دید رقیب خود را از دست نمی دهید. حداقل، این اعلان‌ها به شما بینشی از استراتژی سئوی رقیبتان می‌دهد که می‌توانید از آن بیاموزید و مطابق با آن سازگار شوید.

در حالی که ابزارهایی مانند Ahrefs و Moz عملکرد مشابهی را انجام می‌دهند، از شما می‌خواهند هر ماه گزارش‌های شکاف محتوا را به صورت دستی اجرا کنید. تا آنجا که من می دانم، هیچ یک از این ابزارها به طور خودکار شما را در مورد شکاف کلمات کلیدی جدید به روز نمی کند.

با خیال راحت چندین نسخه از برگه Google ایجاد کنید تا چندین رقیب را ردیابی کنید. اگر می‌خواهید عملکرد آن را گسترش دهید، البته می‌توانید آن را تطبیق دهید.

کلمات کلیدی در برگه‌ها اطلاعات مفید دیگری مانند حجم جستجو، کلمات کلیدی مرتبط، گزارش‌های SERP و بسیاری افزونه‌های رایگان و پولی دیگر را ارائه می‌دهند.

امیدوارم این اسکریپت برای شما مفید باشد. متأسفم که نمی‌توانم پشتیبانی فنی را برای این اسکریپت رایگان ارائه دهم، اما لطفاً اگر مشکلی دارید از طریق ایمیل به من اطلاع دهید تا بتوانم در به‌روزرسانی‌های بعدی آنها را حل کنم.

من به طور مرتب اسکریپت های رایگان را برای کمک به سئو و بازاریابی محتوا منتشر می کنم، بنابراین من را در توییتر دنبال کنید تا در مورد همه نسخه های جدید مطلع شوید.

مقالات مرتبط :


نحوه شروع سئو (بهینه سازی موتور جستجو)

تازه شروع به سئو کرده اید؟ چه صاحب کسب و کار، وبلاگ نویس یا فقط فردی باشید که به دنبال ادامه مطلب


آیا ارزش آن را دارد که در London Business News Mag منتشر شود؟

در این عصر دیجیتالی پر سرعت و همیشه در حال تحول، آگاه ماندن از آخرین روندها و پیشرفت‌ها برای مرتبط ادامه مطلب


مسابقات خیریه Screaming Frog & BrightonSEO 5-a-side 2023

در 13 ژوئیه، Screaming Frog & BrightonSEO دوباره برای میزبانی یک تورنمنت خیریه 5 نفره در Power League Shoreditch با ادامه مطلب


صفحه یافت نشد | روی مشاوره کلیک کنید

سایت ما از کوکی ها استفاده می کند برای ارائه بهترین تجربه در وب‌سایت ما، «مشاوره کلیک» و شرکای ما ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید 0

Your email address will not be published. Required fields are marked *